IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Fakty i mity o nieśmiertelnych

Go down 
AutorWiadomość
Nate
Przeistoczony
avatar

Fabularnie : ... Zajęty... BARDZO zajęty xD
Liczba postów : 279
Join date : 26/05/2011
Age : 24

PisanieTemat: Fakty i mity o nieśmiertelnych   Pon Lut 25, 2013 3:02 pm

Woda świecona i krucyfiksy: Zarówno demony jak i wampiry powinny wystrzegać się przedmiotów wszelkiego pochodzenia religijnego. Woda święcona i to, co niegdyś zostało nią skropione, pochodzi z kościoła niezależnie, jakiego wyznania, kiedy zetknie się z ciałem jednego z przedstawicieli tych ras parzy jego skórę i mięśnie wywołując okropne poparzenia. Głupim pomysłem byłoby też włażenie do wiadra z wodą święconą, oblewanie się nią bądź wsadzanie w nią łap, bo poparzy niczym żrący kwas.

Wampiry, demony, i zmiennokształtni, jako istoty mające w swej krwi cząstkę krwi demona nie mają wstępu na poświęconą ziemię. Nie wejdą, więc do Kocioła ani na cmentarz, nie będą mogli stąpać po ziemiach świętych, miejscach objawień itp.

Woda święcona jest również wyratowaniem od niechcianej przemiany w wampira. Pijąc duże jej ilości śmiertelnik oczyszcza swój organizm wymiotując krwią i wodą z wypitej, np. przypadkiem, wampirze krwi tym samym powstrzymując cały proces.

Zapoczątkowanie przemiany w wampira: Co prawda krew wampirów daje dużą siłę i działa korzystnie na inne istoty, aczkolwiek ma właściwości uzależniające. Sprawia, że istoty, które skosztowały jej ciągnie do wampirów, aby pozyskać jej więcej. Stają się czymś w rodzaju wampirzych sług dostępnych na każde skinienie ich pana. Ciągłe spożywanie jej najczęściej kończy się przemiana w wampira po śmierci.

Srebro: Srebro nie należy do metali wielbionych przez wampiry i likantropy (zmiennokształtnych). Kontakt z tym pierwiastkiem osłabia wampiry, przez co łatwo je unieruchomić na przykład srebrnym łańcuchem (nie ma szans, by jakikolwiek wampir go przerwał), a zmiennokształtnym parzy ciało tak samo jak woda święcona. Rany zadane z broni z niego wykonanej nie goją się, dopóki rana nie zostanie dokładnie oczyszczona, i bardziej bolą. Są nawet w stanie zabić przedstawicieli tych ras, oczywiście, jeżeli ktoś umiejętnie posługuje się bronią i wie gdzie ma celować. Tak więc drogie wampirki wystrzegajcie się srebrnych krzyżyków nawet gdybyście mieli narazić się w ten sposób głęboko wierzącej i zaborczej babci, tym bardziej jeśli zostały one poświęcone... Wypalony na piersi krzyżyk chyba nie wygląda elegancko...

Zabijanie wampirów: Mimo że wampiry ciężko jest zabić i potrafią się regenerować nie są one wcale takie nieśmiertelne jak mogłoby się zdawać. Sposób na zabicie wampira jest bardzo prosty. Wystarczy przeszyć serce wampira bronią, najlepiej wykonaną ze srebra, bądź odciąć mu głowę. W obu przypadkach jego ciało należy potem spalić, aby nie mógł się odrodzić bądź zostać wskrzeszony przez jakiegoś stukniętego maga masochistę.

Ciekawostki:

Kiedy jakiś sadysta postanowi naruszyć delikatne skrzydełka wróżki to może się ona już pogodzić z ich utratą. Oderwane skrzydełka nie odrastają a wróżka traci możliwość latania.

Przemiana w wampira ma większe prawdopodobieństwo dopełnienia się sposobem pierwszym opisanym w dziale o przemianach, kiedy przemiany dokonuje wampir czystokrwisty. Jego niczym nieskażona krew jest o wiele potężniejsza i skuteczniejsza w tych sprawach aniżeli krew wampira przemienionego.

Długość rogów demona zależy od jego wieku. Im starszy demon tym bardziej pokaźne i dłuższe są jego rogi.

Hybryda nie może nikogo przemienić. Np. hybryda czarownika i wampira nie może przemienić osobnika innej rasy w wampira, ponieważ nie posiada czystej krwi danej rasy. Nie dotyczy to także demonów i aniołów, które przez swoje wymieszanie krwi nie mają wstępu do piekła i nieba, oraz zmiennokształtnych, których ugryzienia nie infekują.

Kiedy zmiennokształtny powraca z postaci zwierzęcej do postaci ludzkiej jest zupełnie nagi. Zwierzęta nie noszą ubrań i nie są one ukrywane nawet pod futrem. Najczęściej odzienie zmiennokształtnego, jeżeli nie zostanie uprzednio zdjęte, przy przemianie w istotę większą od człowieka rozrywa się na kawałki, pęka w szwach, aby nie krępować ruchów zwierzęcia, które, co jest oczywiste, ma zupełnie inną budowę.

Ludzie nieposiadający tzw. Wzroku nie widza świata istot nieśmiertelnych i ich magicznych atrybutów. Nawet, jeżeli zmiennokształtny biega śród nich z ogonem i uszkami na głowie oni postrzegają go, jako zwykłego śmiertelnika niczym niewyróżniającego się z tłumu.

Demony i wampiry jako istoty potępione nie mogą wypowiadać imienia Boga, Matki Boskiej itd.

Wampiry muszą wystrzegać się ognia. Kiedy tylko wejdą w kontakt z tym żywiołem spłoną jak cieniutki kawałek pergaminu.

Dorastanie nieśmiertelnych (jakiekolwiek zmiany związane z przybywającymi latami itp.) w przypadku istot, które nie zostały przemienione zatrzymuje się wraz z uzyskaniem dojrzałości fizycznej i psychicznej. Nie dotyczy aniołów i demonów.

Nieśmiertelni mają specyficzną aurę, różniącą się od aury śmiertelnika, dzięki czemu inny nieśmiertelny może rozpoznać sobie podobnych. Aura różni się w zależności od rasy czy te posiadanej rangi tak, ze aura wróżki kwiatowej byłaby radosna i dość przyjemna, a aura wysokiej rangi demona mroczna i niepokojąca.

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś nurtujące go pytania pisać do mnie na pw.

_________________
Rain makes everything better

Ever since this began,
I was blessed with a curse.
And for better or for worse
I was born into a hearse.
I know I said my heart beats for you.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://kanranate.deviantart.com/
 
Fakty i mity o nieśmiertelnych
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Nieśmiertelni ~ Kolebka Upadłych Aniołów :: Informacje :: Księga wiedzy-
Skocz do: