IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Porozumienia

Go down 
AutorWiadomość
Nate
Przeistoczony
avatar

Fabularnie : ... Zajęty... BARDZO zajęty xD
Liczba postów : 279
Join date : 26/05/2011
Age : 24

PisanieTemat: Porozumienia   Pon Cze 27, 2011 3:55 pm

Pierwszy Zarząd Instytutu z Uosobieniem na czele wraz z burmistrzem miasta Londyn i Angielska Królową tuż po pojawieniu się Kolebki Upadłych Aniołów i przesiedleniu do niej nieśmiertelnych w roku 1877 podpisała tak zwane porozumienia, w których zapisane były zasady wspólnej egzystencji ras. Zostały one oficjalnie odczytane i przekazane do wiadomości publicznej by potem przekazywane z pokolenia na pokolenie stały się głównymi przykazaniami mieszkańców, które każdy miał stosować. Głosiły one:
#1.
Zakazuje się jakiegokolwiek ingerowania nieśmiertelnych w życie śmiertelników i śmiertelników w życie nieśmiertelnych polegające na utrudnianiu bądź pogorszeniu warunków życia.

#2.
Zakazuje się samowolnego osądzania i wydawania wyroków na innych rasach.

#3.
Jakiekolwiek próby uśmiercenia jednej ze stron (śmiertelnych, nieśmiertelnych) bądź celowe pozbawienie życia (np. dla własnych korzyści) karane będzie śmiercią bądź wyrokiem w zależności od tego, co postanowi Zarząd Instytutu.

#4.
Nakazuje się istotom nadprzyrodzonym ukrywanie przed ludźmi swej rasy, tym bardziej, gdy człowiek jest niewtajemniczony i nie ma pojęcia o tak zwanym „drugim świecie”.

#5.
Wyraźne stosowanie przez nieśmiertelnych swoich zdolności w miejscach publicznych jest zabronione.

#6.
Jakiekolwiek rozmowy na temat „świata cieni” w miejscach do tego nieprzeznaczonych są zakazane.

#7.
Nieśmiertelnym nakazuje się zamieszkiwanie jedynie na terenie Instytutu i zabrania się osiedlania się poza jego murami.

#8.
Śmiertelnym zakazuje się zbliżania do murów i prób przedostania się na jego drugą stronę.

#9.
Władza nie ma obowiązku pomocy osobom, które w jakiś sposób ucierpią z własnej winy np. mieszając się w sprawy, w które nie powinny.

#10.
Dozwolone jest wychodzenie poza teren Instytutu do miasta przy zastosowaniu odpowiednich środków ostrożności, zamaskowaniu elementów zdradzających rasę oraz pozostawieniu broni na terenie Kolebki.

#11.
W przypadku w którym nieśmiertelny ujawni śmiertelnikowi sekrety związane z drugim światem, niechcący bądź też nie, musi od natychmiast skontaktować się z przewodniczącym Zarządu.

#12.
Za złamanie porozumień przez którąkolwiek ze stron będą wyciągnięte konsekwencje. Winni stawiani będą przed Przedstawicielem Zarządu, bądź przedstawicielami organów władzy miasta, którzy zadecydują o ich dalszym losie.

#13.
Porozumienia w takim samym stopniu obowiązują zarówno istoty przebywające na terenie Kolebki Upadłych Aniołów jak i poza jej murami.

#14.
Zabrania się uśmiercania istot przyziemnych oraz nieśmiertelnych.

#15.
Aby móc przemienić dowolną istotę w członka dowolnej rasy należy uprzednio złożyć prośbę z opisem okoliczności, oraz powodu przemiany do Przedstawiciela Zarządu i poczekać na jego pozytywne lub nie rozpatrzenie.

#15.a)
Przemiana bez konsultacji dozwolona jest jedynie wtedy, kiedy jest ona ratunkiem życia istoty wtajemniczonej. Po pełnym dokonaniu przemiany należy niezwłocznie poinformować Zarząd Instytutu.

_________________
Rain makes everything better

Ever since this began,
I was blessed with a curse.
And for better or for worse
I was born into a hearse.
I know I said my heart beats for you.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://kanranate.deviantart.com/
 
Porozumienia
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Nieśmiertelni ~ Kolebka Upadłych Aniołów :: Informacje :: Księga wiedzy-
Skocz do: